Czyszczenie wanny

Czyszczenie wanny akrylowejNajwiększą zmorą przy sprzątaniu łazienki jest wanna. Czyszczenie wanny najlepiej wychodzi zaraz po kąpieli. Jednak wannę zawsze należy wyczyścić także przy cotygodniowych porządkach.

Wiadomo, że istnieją trzy typy wanien: akrylowa, emaliowana i z włókna szklanego. Jeśli chodzi o wanny akrylowe i z włókna szklanego, to najlepiej wyczyścić je płynem do naczyń, bądź też łagodnym proszkiem do prania.

Po umyciu wanny danym środkiem należy ją spłukać i osuszyć (można powycierać). Z kolei wannę emaliowaną należy myć płynem do naczyń, ale rozcieńczonym w gorącej wodzie. Dalsza procedura jest taka sama jak przy poprzednich wannach.

Jeśli na naszej wannie pojawiły się plamy, to można je wyczyścić pocierając pastą, którą należy przygotować z wody i sody oczyszczonej. Do usuwania kamienia można użyć środków do tego przeznaczonych. Do czyszczenia powierzchni różnych wanien idealnie nadają się także preparaty, które można zakupić w sklepach z artykułami chemicznymi. Mogą to być np. mleczka.

Tym co najważniejsze jest to, że wanien nie wolno czyścić proszkiem, gdyż można uszkodzić jej powierzchnię, a wanna stanie się wówczas matowa.

Zobacz koniecznie:

Środki czyszczące – zadbaj o czystość swojej łazienki

Do czyszczenia nie zawsze wystarczy woda i gąbka czasami trzeba sięgnąć po wyspecjalizowane środki chemiczne, które pomogą w usunięciu najcięższych zabrudzeń.