Czyszczenie brodzika

Czysty brodzik łazienkowyBardzo wiele jest sposobów, jak poradzić sobie z zabrudzeniami na wannie, bądź też toalecie. Jak się okazuje niektóre sposoby można także użyć do czyszczenia prysznica.

Czyszczenie brodzika może się odbyć na takiej samej zasadzie jak czyści się wannę. Można to zrobić za pomocą roztworu wody z octem. Proporcja wynosi 10:1. Jeśli chodzi o zacieki, to tak jak w przypadku WC poradzi sobie z tym pumeks. Na wyczyszczenie słuchawki od prysznica są dwa sposoby.

Pierwszy z nich wymaga rozkręcenia raz na jakiś czas główki i dokładnie przeczyścić ją szczoteczką. Dziurki w sitku możemy przepchać igłą, a jeśli chodzi o plastikowe części to najlepiej sprawdzi się cytryna. Drugi sposób nie wymaga rozkręcania całego mechanizmu. Słuchawkę, jak również baterie należy namoczyć solidnie octem. Można namoczyć płatki kosmetyczne i obłożyć nimi wybrane elementy, a następnie owinąć je woreczkiem. Tak pozostawić na noc. Rano użyć szczoteczki, aby przetrzeć, a następnie wytrzeć nawilżoną szmatką. Aby wyczyścić drzwi od prysznica należy użyć mąki kukurydzianej z wodą, lub zamiennie rozcieńczony ocet.

Po tak solidnym wyczyszczeniu brodzika pozbędziesz się z niego bakterii.

Zobacz koniecznie:

Środki czyszczące – zatroszcz się o porządek w swojej łazience

W łazience mamy do czynienia z różnymi typami zabrudzeń. Część z nich trudno jest usunąć zazwyczaj stosowanymi przez nas sposobami.